redstar
21 اسفند 1401 - 15:21

بازداشت و توقیف خودرو در انتظار هنجارشکنان چهارشنبه پایان سال

کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از بازداشت و توقیف خودرو هنجارشکنان در چهارشنبه پایان سال توسط پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه پایان سال اظهار کرد: چهارشنبه سوری از رسوم کهن ایران اسلامی است که اگر به درستی اجرا شود می‌تواند شب خاطره انگیز و زیبایی را برای همه مردم رقم بزند.

وی ادامه داد: با این حال متأسفانه سال‌ها است که آئین باستانی چهارشنبه پایان سال با حال و هوایی متفاوت و در برخی مواقع همراه با کارهای خطرناک انجام می‌شود که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت، خسارت جانی و مالی را هم به همراه داشته است.

جاویدان با تاکید بر اینکه پلیس هیچگاه مخالف شادی مردم نبوده و نیست، گفت: در راستای حفظ امنیت شهروندان و مقابله با سو استفاده برخی‌ها همکاران ما در چهارشنبه پایان سال حضوری گسترده در میادین و خیابان‌های شهر خواهند داشت تا این افراد به بهانه شادی مخل نظم و آرامش مردم نشوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: بر همین اساس و در راستای صیانت از امنیت شهروندان و خانواده‌ها، پلیس قاطعانه با افرادی که بخواهند در نظم و امنیت عمومی اخلالی ایجاد کنند برخورد و طی هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه قضائی افرادی که دستگیر شوند تا ۱۵ فروردین در بازداشتگاه خواهند ماند و خودروهای متخلف نیز تا همین تاریخ در پارکینگ توقیف خواهد شد.

وی تصریح کرد: از همه مردم و خانواده‌ها نیز می‌خواهم که با رعایت قانون و کنترل نوجوانان و جوانان و نظارت دقیق‌تر کاری کنند که چهارشنبه پایان سال به تلخی تبدیل نشود.

جاویدان گفت: متأسفانه نمونه‌های فراوانی داریم که نوجوانان و جوانان به خاطر لحظه‌ای شادی زودگذر یا جان خود را از دست داده‌اند و یا باعث نقص عضو خود و حتی دیگران شده‌اند در حالی که می‌شد با مقداری درایت بیشتر از بروز خیلی اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف حدود ۷۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز خبر داد و گفت: بخش اعظمی از این تعداد در اسفند ماه و طی ۲ هفته اخیر کشف شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با مشارکت خانواده‌ها و رعایت مسائل ایمنی در چهارشنبه پایان سال شاهد حادثه تلخی نباشیم و عموم مردم با خاطره‌ای خوش به استقبال نوروز ۱۴۰۲ بروند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1088484