redstar
12 بهمن 1401 - 12:29

عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی استان گیلان

رشت- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از عضویت رایگان علاقمندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی این استان به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.

‌به گزارش خبرنگار مهر یاسر تقوی صبح چهارشنبه و در آغازین روز از دهه مبارک فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی با شعار «ایران؛ سرزمین فرهنگ و کتاب» در کتابخانه های عمومی سراسر استان در این ایام اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ باب کتابخانه عمومی در سراسر استان گیلان میزبان جشن‌های ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی ملت ایران هستند، افزود: طرح ملی عضویت رایگان و بخشودگی جرایم دیرکرد در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در کتابخانه های عمومی استان در دهه فجر خبر داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به آغاز دومین پویش نقاشی استانی «شخصیت محبوب کتاب من» ویژه گروه سنی خردسال و کودکان به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص کتابخانه ها در دهه فجر اشاره کرد و گفت: در این پویش استانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام شده و نیز سامانه samakpl.ir برگزار می‌شود، علاقمندان می‌توانند با نقاشی از شخصیت‌های کتاب‌های خوانده شده خود در این پویش شرکت کنند.

تقوی ادامه داد: نشست کتاب خوان «ایران سرزمین فرهنگ و کتاب» با حضور و معرفی کتاب از سوی مسئولین استانی و ایجاد غرفه معرفی دستاوردهای کتابخانه ها در روز ۲۲ بهمن را از دیگر برنامه‌های این مجموعه است که در این ایام برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: برگزاری محفل ادبی و عصر شعر انقلاب، فضا سازی محیط کتابخانه های عمومی، گشایش نمایشگاه کتاب انقلاب در کتابخانه ها، برگزاری محافل کتابخوانی و جشن‌های دهه فجر، برگزاری نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای و کتابخانه ای، جمع خوانی کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، کلاس‌های نقاشی و رنگ آمیزی در بخش‌های کودک، کارگاه‌های آموزشی ادبیات و داستان نویسی، نمایشنامه خوانی با موضوعات انقلاب اسلامی، کلاس‌های قصه گویی برای کودکان و نوجوانان در بخش‌های کودک، نشست‌های شاهنامه خوانی با موضوعات حماسی و انقلابی، تهیه روزنامه دیواری، حضور کتابداران در مدارس و اجرای برنامه‌های فرهنگی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه های عمومی و نیز نقد و بررسی آثار در این زمینه را از دیگر برنامه‌های کتابداران در سالروز پیروزی انقلاب عنوان کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012504