redstar
18 بهمن 1401 - 13:25

افزایش ۳ برابری کشت محصول استراتژیک گندم در رودان

بندرعباس - سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی رودان از افزایش ۳ برابری کشت محصول استراتژیک گندم در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فراز امیری بیان داشت: در سال گذشته سطح زیر کشت محصول استراتژیک گندم در شهرستان رودان ۷۵۰ هکتار بوده که این سطح زیر کشت در سال جاری به دو هزار هکتار افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: افزایش سطح زیر کشت محصول گندم در شهرستان با هدف تامین امنیت غذایی صورت گرفته است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رودان بیان کرد: این کار با ترغیب کشاورزان از طریق سیاست‌های حمایتی دولت در قالب کشت قراردادی و راهنمایی و تلاش کارشناسان این مدیریت در راستای ترویج کشت محصولات استراتژیک بوده است.

امیری با اشاره به اینکه شهرستان رودان در بحث سطح زیر کشت و تولید محصول استراتژیک گندم در هرمزگان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: در شهرستان رودان ۳۰۰ تن از انواع بذر گندم شامل ارقام؛ سیروان، برات، چمران ۲، مهرگان، سحر و خلیل توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه خرید گندم به صورت تضمینی انجام می شود، عنوان کرد: کشت گندم در شهرستان رودان از اواسط آبان‌ماه تا اواخر آذرماه آغاز می‌شود و برداشت این محصول نیز از اواخر فروردین آغاز می شود و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024704